Zimowa stolica Polski – Zakopane

 

Apartamenty w Zakopanem do wynajęcia w tym mieście oferuje firma dostępna tutaj . Zimowa stolica Polski dotychczas nie została „zdetronizowana”. W sezonie narciarskim trudno tutaj znaleźć wolny stolik w restauracji czy pokój hotelowy, o apartamentach nie wspominając. Zakopane triumfuje pod względem liczby odwiedzających je turystów – inne typowo „zimowe” miejscowości nadal pozostają daleko w tyle. Co przesądza o jego wyjątkowości? Co takiego unikalnego posiada w sobie właśnie Zakopane?

 

 

 

 

 
Apartamenty, prywatne kwatery, pokoje hotelowe… Miejsc noclegowych jest bez liku, a i tak nie wystarcza ich dla wszystkich – pobyt w Zakopanem rezerwować trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem. Najbardziej rozchwytywane są obecnie apartamenty z aneksami kuchennymi, w których można przyrządzić sobie ulubione posiłki, a nie jedynie wybierać spośród pozycji wskazanych w hotelowych kartach menu. Tajemnica Zakopanego nie tkwi jednak w apartamentach ani innych obiektach pobytowo-gastronomicznych w nim się znajdujących. Ona ukryta jest…w górach.

 

Widok z apartamentów w Zakopanem do wynajęcia.113391(41)

Widok z apartamentów w Zakopanem.

 

Tatry to przepiękne, monumentalne paso górskie, które zachwyca swą niedostępnością i dostojnością. Każdemu, kto wpatruje się w ich szczyty, świat jawić się zaczyna jako niezgłębiona zagadka, której człowiek do końca nigdy nie będzie w stanie pojąć. Ponadto, zimowa stolica Polski to synonim góralskiej kultury, której nigdzie nie widać i nie słychać tak wyraźnie, jak w mieście, jakim jest Zakopane.
Apartamenty, prywatne kwatery, pokoje hotelowe… Nieważne, gdzie się zatrzymamy i spędzimy noc. Ważne, by w dzień dać się ponieść ekscytacji i refleksyjności płynącym do nas prosto z gór.