Po co budować budki dla jerzyków?

 

Dla wielu osób budowanie budek dla ptaków kojarzy się z hobby, ewentualnie pomaganiu tym zwierzętom. Jednak mało kto wie, że z budowania budek dla ptaków mogą płynąć wymierne korzyści. Osobiście polecam zastanowić się nad wybudowaniem budki dla jerzyka.

 

Dzisiaj nie trzeba być nawet tak zwaną złotą rączką, albo majsterkowiczem. Istnieją firmy takie jak mkwpracownia.pl , w których ofercie znajdziesz między innymi gotową budkę dla jerzyka.

 

Budka dla jerzyka – po co ją budować?

 

Na początek zadam Ci pytanie – czy masz dosyć komarów? Dla większości osób są to pytania retoryczne – to jedne z najbardziej irytujących i męczących owadów. Nie dość, że samo przebywanie w ich otoczeniu jest męczące, to dodatkowo ugryzienia strasznie swędzą.

 

Powagi całej sytuacji dodaje fakt, że coraz więcej osób jest uczulonych na komary. Dlatego jeżeli masz problem z komarami, albo po prostu masz ich dość to budka dla jerzyka jest dobrym rozwiązaniem. Szacuje się, że jeden ptak potrafi zjeść w ciągu doby nawet 20 tysięcy komarów!

 

Dlatego jeżeli im szybciej zbudujesz budkę dla jerzyka w okolicy swojego domu tym lepiej, ponieważ czasem mija kilka miesięcy, a w niektórych sytuacjach nawet kilka lat zanim ptaki zasiedlą budkę dla jerzyka. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, ze jerzyki nieszczególnie chętnie zmieniają swoje miejsca lęgowe. To sprawia, że mogą nie chcieć szybko wprowadzić się do nowej budki. Żeby przyśpieszyć ten proces możesz:

 

  • 3216866(12)

    Budka dla jerzyka – po co ją budować?

    Wybudować kilka budek dla jerzyków. Te ptaki lubią żyć w większych gromadach, dlatego kilka budek zwiększa szanse, że zostaną one zamieszkałe

  • Dbanie o to, żeby budka dla jerzyka spełniała odpowiednie warunki, co do wymiaru i sposobu montażu. Żeby mieć taką pewność możesz kupić gotową budkę.

 

Jeżeli masz już dosyć komarów to naprawdę radzę Ci zainteresować się tematem budek dla jerzyków.