Na czym polega projektowanie ogrodów?

Na terenie całej Polski można znaleźć szereg biur, a także prowadzących indywidualną działalność projektantów, których specjalnością jest projektowanie ogrodów. Z takich usług korzysta coraz więcej osób, ponieważ – jak możemy dowiedzieć się od przedstawiciela newgardenstyle.pl – nie każdy ma wystarczająco dużo czasu i wiedzy, aby takie ogrody samodzielnie projektować.

Na taki gotowy projekt składa się plan zagospodarowania przestrzeni, rzuty, także lista gatunków roślin, a także bardzo wiele innych, równie ważnych informacji. Wszystkie te kwestie są w ogrodach niezmiernie istotne. Taki projekt to dość rozbudowana, kompleksowa usługa, za którą warto zapłacić.

Bardzo dużą popularnością cieszy się projektowanie ogrodów na zlecenie, tworzenie indywidualnie dopasowanych projektów. W taki sposób można optymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, nawet jeśli jest ona w jakiś sposób nietypowa, np. ma niestandardowy kształt. To rozwiązanie pozwala także na dopasowanie projektu do wszystkich potrzeb klienta.

Rodzaj usługi

Przykładowa cena za projekt ogrodu

Ogród do 400 m² – sama grafika bez wizualizacji

ok. 900 zł

Ogród do 400 m² – grafika wraz z wizualizacją i pełnym opisem

ok. 4,5 zł/m²

Ogród do 1500 m²

ok. 3 zł/m²

Ogród do 3000 m²

ok. 1,9 zł/m²

Projekt ogrodu ze zbiornikiem wodnym lub strumieniem

ok. 4 zł/m²

Projekt rewitalizacji już obsadzonego ogrodu o powierzchni powyżej 250 m²

3,5 zł/m²

Projekt techniczny ogrodu powyżej 800 m² zawierający projekt kostki oraz techniczne przekroje architektury

3,5 zł/m²