Jakie wiosła są najlepsze na kajaki?

 

Jeśli chcesz aktywnie spędzać czas, kajakarstwo to coś dla ciebie. Możesz je uprawiać podczas długich spływów lub krótkich wypadów, a w wielu miastach po prostu powiosłować sobie w parku. W sklepie internetowym ( link )] dla miłośników kajakarstwa i innych sportów wodnych znajdziesz wszystko, co niezbędne do uprawiania tej dyscypliny.

 

Od wioseł zależy na ile sprawnie będziesz poruszać się w wodzie - radzi specjalista.122672066_960_720(23)

Od wioseł zależy na ile sprawnie będziesz poruszać się w wodzie.

 

Numer jeden to oczywiście coś do pływania – na przykład kajak, canoe lub ponton – każdy z nich porusza się nieco inaczej i jest przeznaczony do innego rodzaju spływów. Kolejna bardzo ważna sprawa to wiosła, bo od nich zależy, na ile sprawnie będziesz poruszać się w wodzie. Idealne wiosła są lekkie, bo podczas spływu sporo

122672066_960_720(22)

się nimi namachasz, więc każdy gram wagi będziesz odczuwać w mięśniach. Wiosła powinny być też odpowiednio wyprofilowane, by dobrze leżały w dłoni – źle ułożone powodują bolesne pęcherze i otarcia.

Jeśli planujesz zakup kajaka i wioseł śmiało możesz zdać się w tej kwestii na ekipę ze sklepu Kajakowcy. Tam doradzą ci, jaki sprzęt jest najlepszy, biorąc pod uwagę to gdzie chcesz pływać, a także, jaki poziom umiejętności reprezentujesz. Możesz też skorzystać z wypożyczalni , by sprawdzić kajaki i wiosła sprzęt zanim zdecydujesz się na zakup.