Jaki język wybrać: angielski czy niemiecki?

Każdy z nas wie, że angielski jest językiem międzynarodowym, większość firm zatrudniając nowych pracowników wymagają znajomość angielskiego na bardzo dobrym poziomie. Jednak niemiecki w Polsce też staje się coraz bardziej popularny, przede wszystkim ze względu na bliskość granic oraz coraz większe inwestycje niemieckie w Polsce. Jednak jest to aktualne bardziej dla zachodniej Polski, jeżeli chodzi o Kraków, jak twierdzą przedstawiciele jednej ze szkół języka angielskiego 3lions.pl , jest on nadal językiem numer jeden.

21711863(20)

Angielski, Kraków, nauka.

Angielski jest potrzebny niemal wszędzie – w pracy, w podróżach, dla komunikacji z większością obcokrajowców, nawet na co dzien. Kraków jest miastem turystycznym, jednym z najbardziej odwiedzanych w Polsce. Codziennie na ulicach możemy spotkać kogoś, kto będzie potrzebował naszej pomocy, zapyta o coś właśnie w języku angielskim. Dla tego warto tego języka się nauczyć.

W Krakowie, jak w każdym innym mieście znajdzie się milion sposobów na to, by się nauczyć angielskiego. Każdy może wybrać dla siebie odpowiedni – mogą być to szkoły lub kursy językowe, zajęcia z native speakerem, zajęcia z korepetytorem, zajęcia przez skype lub przez aplikacje, samodzielne zajęcia lub nawet korespondencja z obcokrajowcami. Każdy sposób ma swoje wady i zalety, jednak lekcje w szkole językowej pozwolą nie tylko pracować ze sprawdzonymi i dyplomowanymi specjalistami, ale również przygotują do egzaminów oraz ważnych rozmów kwalifikacyjnych w pracy lub na zagranicznych uczelniach.